Gramy i polecamy!

9 kwietnia, 2020 0 Przez GOSU - gry planszowe

Długie wieczory spędzane w domu pozwalają na powroty do ulubionych gier. Stosy pudeł piętrzą się z każdej strony, lista nieogranych tytułów („półka wstydu”) ciągle się wydłuża, a my nie mamy już siły na czytanie kolejnej instrukcji. Pora na nasze klasyki! 

Do których gier chętnie wracamy, mając wolny wieczór?

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Tytuł odpowiedni na długi wieczór – co więcej, dzięki kampanii i możliwości zapisów naszych postępów – nawet na kilka lub kilkanaście wieczorów. Lubimy tu przede wszystkim kooperację, pełne zanurzenie w klimacie, wyzwania trzymające w napięciu, no i figurki [u nas pięknie pomalowane]. Jeśli rozgrywka z komputerem lub tabletem to dla Ciebie nie problem – polecamy z głębi serca!

Takenoko

Kiedy mamy ochotę odpocząć od cięższych tytułów albo wciągnąć do gry także rodzeństwo i rodziców, wyciągamy pięknie ilustrowane pudło z pandą. Przyjemna rozgrywka, trochę przepychanek i podjadania bambusa sobie nawzajem to coś do czego z miłą chęcią wracamy.

Sagrada

Kolejny tytuł, który kojarzy się z podróżami i wakacjami. Ale to nie wakacje od myślenia! Sagradę wybieramy, kiedy nasze umysły potrzebują logicznych wyzwań, odrobiny koloru i pięknej oprawy graficznej. Warto chociażby dla samego pudełka!

Solenia

Piękna gra z intrygującymi kartami [z dziurkami!] i ciekawą, zmieniającą się co chwila planszą. Zmusza do planowania, ale nie na pięćdziesiąt rund do przodu 😉 W naszym TOP5 najlepszych gier 2019 roku. Coś nas ciągnie do pięknych ilustracji!

A Ty jakie tytuły polecasz na wolny wieczór?